ניתוק קודן לרכב

ניתוק קודנית לרכב

הקודן עושה בעיות ואינו מגיב למרות שאתם מקישים את הקוד הנכון? לאחר הקשת הקוד נשמע צליל שגיעה שלא מוכר לכם? כנראה יש בעיה בקודן ויש לנתקו על מנת להניע את הרכב ולהמשיך בסדר היום, חברתנו תשמח לבוא לחלץ אתכם בכל מקום ובכל שעה, שירות 24 שעות 7 ימים בשבוע בפריסה ארצית.

התקשרו עכשיו

054-5534876

אזורי שירות לניתוק קודן ברכב:

תל אביב-יפו, רמת-גן, גבעתיים, בני ברק, פתח תקווה, הוד השרון, רמת השרון, הרצליה, רעננה, כפר סבא, רחובות, נס ציונה, יבנה, גדרה, באר יעקב, אור יהודה, בית דגן, רמלה, לוד, אזור, ראשון לציון, בת ים, חולון, קריית עקרון, בבני עייש, יהוד, רמת אביב, סביון, מושב מצליח ועוד.

חברתנו מספקת שירות לרכבים מהסוגים הבאים:

אופל, אלפא-רומאו, אוטוביאנקי, דודג׳, דייהו, דייהטסו, הונדה, וולוו, טויוטה, יונדאי, לאדה, לנציה, מאזדה, מיצובישי, ניסן, סאאב, סובארו, סוזוקי, סיאט, סיטרואן, סקודה, פולקסווגן, פונטיאק, פורד, פיאט, פיג׳ו, קיה, קרייזלר, רובר, רנו, שברולט, מרצדס, bmw ועוד.

מקור הבעיה בקודן:

קודן שלא הורכב כראוי- לעולם לא נדע את ניסיון תעסוקתי של מתקין הקודנית שלנו, למעשה אולי אנחנו אפילו רכשנו את הרכב מליסיג או יד שניה וככה קבלנו את הרכב, התקנת קודנית ברכב יכולה להתבצע במקומות רבים ואצל אנשי מקצוע שונים ומגוונים, לא נדע עד כמה המתקין מקצועי שהתקין את הקודן, אולי מדובר בתלמיד שחלק מתהליך הלימודים שלו הוא עושה סטאז׳ בחברת התקנות שמספקת שירות לחברות ליסינג, או מתקין שאינו מכיר את סוג הקודן שבחר הלקוח עבור הרכב שלו, כך למעשה נקבל התקנה לקויה שבתווך הרחוק יגרם לכם נזק לחשמל הרכב ולקודנית עמצה.

קודן ישן ושחוק לאורך השנים-יצא לכם לשאול את עצמכם לפני כמה זמן הותקן הקודנית ברכבכם? האם אתם דאגתם לעשות את הקודנית? האם רכשתם את רכבכם אם קודן מותקן? כמו כל מכשיר חשמלי אם השנים נהרס ויש להחליפו במכשיר חדש, קודן שחוק למעשה לוח המקשים נהרס ולחיצות על הלוח נהרסו, ברגע שהלחצנים לא מספקים לחיצה ראויה הקודן לא מקבל אות בצורה נכונה ובמתח הנכון ופה מתחילים הבעיות באי קבלת קוד נכון למרות שאתם לוחצים  את הקוד הנכון רק שהקודן טוען שהקוד שגוי.

בעיות חשמל ברכבים חדשים וישנים:

כמו בכל רכב לפעמים יש בעיית חשמל, המצבר עייף, אלטרנטור שאינו מגיב בצורה נכונה ומספק חשמל בצורה לא , תקינה, מים שחדרו לרכב וגרמו לחוטים שרופים ועוד, במיוחד ברכבים ישנים הבעיות מתבצרות לאורך השנים וגורמים לבעיות נוספות, מיותר לציין שחייב לראות ולהתמקד מקרוב ולאתר את בעיית החשמל ברכב.

אחרי שדברנו על מקור בעיית הקודן ברכב נדבר בקצרה האם לתקן או להחליפו בחדש?

חברות רבות נותנות אפשרות ללקוח לתקן את הקודן הישן, למעשה מחליפים את לוח המקשים בחדש, האם לדעתכם אתם מסודרים לתווך הרחוק? בהחלט לא, קודן שעושה בעיות ימשיך לעשות בעיות, אין סיבה לתקן מוצר ישן ובצדק, מחיר עלות תיקון הינה כמו מוצר חדש כך שאין טעם לתקן מוצר ישן שיחזור שוב על אותן בעיות, מיותר לציין שגם לא תקבלו שום אחריות על תיקון שכזה מאחר והמוצר שלכם לקוי וסבירות שבתווך זמן הקרוב הבעיה תחזור שוב, המלצה אישית לאחר ניתוק הקודן גשו למקום מסודר והתקינו קודן חדש ואיכותי לרכבכם ותהנו מ-0 תקלות בשנים הבאות.

במה אנחנו יכולים לעזור לכם?

יש לכם בעיה בקודן? הרכב לא מניע? אנחנו נבצע עבורכם את ניתוק הקודן ברכב כך שבסה״כ אתם ממשיכים בדרככם, למעשה השירות שתקבלו מאיתנו הוא חילוץ מיידי במקום בו אתם תקועים.

שירותים ופרטים נוספים:

עשיתם ניתוק קודן ברכב ואתם מעוניינים בקודן חדש, נשמח לקבוע מועד התקנה עבורכם בשעות נוחות לשני הצדדים, יש לקחת בחשבון חובה להתקין קודן חדש ברכב בהקדם לאחר ניתוק, בלי קודן הרכב שלכם לא מוגן כלל ומעבר לכך אם יש לכם ביטוח לרכב אתם מחוייבים שיהיה לכם קודן.

הסכנות הכרוכות בעת ניתוק קודן לרכב בשיטת המצליח:

קצר חשמלי בקופסת הפיוזים המרכזית ברכב- קופסת הפיוזים המרכזית ברכב למעשה ממגנת את הרכב כאשר קיימת תקלה במערכת החשמל ברכב, כאשר וקיימת תקלה במעגל החשמלי ברכב נשרף פיוז אשר מגן על הרכב מנזק מערכתי, בדר"כ פיוז שנשרף משוייך למעגל חשמלי, בספר הרכב קיים מרשם מדוייק המסביר בצורה מדוייקת על כל פיוז לאן הוא משוייך כגון: אור רוורס, פנסים,איתות ועוד.

חלונות חשמל ונעילה מרכזית לא פעילים מבעבר- כידוע ברכבים שונים קיימים מספר רב של יצרני קודניות לרכב כגון: קוברה, רב-בריח ועוד שלל חברות שונות ומשונות, בחלק מהקודנייות מערכת נעילה מרכזית ברכב נשלטת ע"י הקודנית, בעת ניתוק הקודן השליטה על נעילה המרכזית נעלמת כמו כן בעיה נוספת היא חלונות החשמל, ברגע שלחצתם על נעילה בשלט הרכב התרגלתם שחלונות הרכב נסגרות מעצמן בעת הניתוק קודן תאבדו שליטה בכך, בעיות אלו קיימות לא בכל הקודניות אבל הן עדיין קיימות במערכות רבות.

נזק חשמלי רב מערכתי- אחרי הכל ידוע לנו שקודן לרכב פעיל ע"י חשמל הרכב, הכל מתחיל ונגמר בחשמל, הקודן פעיל ע"י חשמל ומעביר פקודות להמשך תהליך הצתה והנעת הרכב, במידה ונעשה חיבור לקוי בעת הניתוק קודן יכול להגרם נזק חשמלי מקו אחד לשני וכן הלאה כך שלא כל תקלה תגמר רק בשרפת פיוז אלה גם בנזק חשמלי רב מערכתי במספר נקודות ברכב.

נזק במחשב הרכב- בכל רכב קיים מחשב, לא מחשב שאנו מכירים כמו נייד או נייח אלה קופסא, תפקיד המחשב ברכב הוא מרכזי ביותר ולשם המחשה מוגזמת זה כמו גוף אדם ללא ראש, הרכיב החשוב ברכב הוא המחשב ותפקידו מרכזי ביותר וכל מילה מיותרת, נזק חשמלי במחשב הרכב הוא בלתי הפיך ומסתכם באלפי שקלים וברכבים יוקרתיים מסתכם בסכומים של 5 ספרות כגון רכבים גרמניים מרצדס ו-ב.מ.וו

התלקחות מקומית או משנית- במקרים גרועים של רשלנות יתר וחוסר ידע קיימת אפשרות לגרום להתלקחות ברכב, מצב זה מסוכן מאוד ובנקודת אל חזור, במקרה זה אתם מסכנים את עצמכם ואת הסובבים אתכם.
לסיכום: לא מומלץ ואף אסור לנתק קודן לרכב לבד, אינכם מוסמכים ואינכם מורשים לטפל בבעיות חשמל לרכב על כך נאמר המשפט " יפה שעה אחת קודם" ראו הוזהרתם.

חילוץ קודנית ע"י שגריר וחברות ביטוח
כחלק מעסקת חבילת הביטוח לרכב שלכם קיים כיסוי חילוץ רכב (לא בכל ביטוח) ניתן להזמין שגריר שהוא למעשה מוסך נייד ויכול לטפל בבעיות ברמה קלה עד בינונית בשטח, חשוב להזכיר שקיים שוני מהותי בין תקלה מכאנית לחשמלית, במקרים רבים הטכנאי שהוזמן לחילוץ רכבכם לא יוכל לבצע את מלאכתו מאחר ומדובר במוסכניק ולא חשמלאי רכב, בחלק מהמקרים טופלו התקלות ע"י המחלץ אך ברובם הועברו להמשך טיפול ע"י גורם חיצוני, מומלץ מאוד לפני שאתם מזמינים חילוץ רכב דאגו להסביר מבעוד מועד את מהות התקלה על מנת שחברת הביטוח תדאג לפנות לגורם הרלוונטי ולחסוך לעצמכם זמן המתנה ממושך, מיותר לציין בחלק מהמקרים התקלה תהיינה כרוכה בתשלום מצד בעל הרכב תלוי בסוג הביטוח שעשיתם והאם מדובר ברכב פרטי, רכב חברה, ליסינג ועוד.

ניתוק קודן לרכב והתקנת קודנית חדשה
חשוב להזכיר לאחר ניתוק קודן לרכב חובה להתקין קודנית חדשה בדיוק כמו החלפת מנעול בדלת, אם וקיימת לרכב ביטוח מקיף נגד גנבות חובה ע"י חברת הביטוח להתקין קודן לרכב אשר ממגנת את הרכב מפני גנבות (עד כמה שאפשר) אנו נדאג להתקין קודן חדש ולתת אחריות מלאה לשנה.

מהו ניתוק קודן לרכב עלוקה
כחלק מעולם טכנולוגי מתקדם כך בעולם מיגון לרכב, כולם ממוקדים במטרה אחת בלבד והיא גנבת הרכב, עד כמה להקשות על כנופיות גנבי הרכב לגנוב רכב, תפקיד "עלוקה" להקשות על גנבת הרכב ובמקרים רבים מדובר ביותר "מעלוקה" אחת לפעמים 2 וגם 3, בעת ניתוק קודן מסוג זה מצריך ידע רב למצוא את "העלוקה" שמוחבת ברכב ולנתק אותה, ניתוק רגיל אינו מספיק וחייב לנתק את כל "העלוקות" ברכב, המטרה פה היא לעקב את הגנב ולגרום ליאוש, חשוב לזכור שמדובר בלחץ מצד הגנב שאין לו זמן עכשיו לפרק חצי רכב ולחפש את "העלוקות" היכן הן מוחבאות ברכב ולכן הוא מוותר על הגנבה וממשיך בדרכו.

מהו ניתוק קודן לרכב מוגן כספת
לאחר שהבנו בקצרה מהי "עלוקה" חברות הביטוח בישראל החליטו להוסיף "טוויסט בעלילה" והוסיפו לניתוק קודן לרכב כספת, לא כספת שאנו מכירים אנלוגית או מכאנית אלה כספת מתכת סגורה שלא ניתנת לפתיחה בעת הצורך, עושים ניתוק ודוחפים אותו בתוך כספת מתכת ללא אפשרות פתיחה או ניתוק חיצוני, ניתוק זה מצריך כלים מיוחדים וידע רב, הכספת מותקנת ברכב כאשר הוא נכנס לארץ ולאחר מכן הרכב משווק בדר"כ אצל חברות ליסינג, רכבים מוכרים שמוגנים ע"י כספת הן יונדאי ומאזדה 3 בעיקר.

ניתוק קודן לרכב מותקן על הסטרטר
כחלק מלהקשות על הגנבים החליטו חברות היבואן להוסיף ניתוק על סטרטר הרכב, במצב זה אנו זקוקים להרים את הרכב ע"י ליפט ולנתק את הקודן, מדובר בניתוק מורכב מאוד אשר מצריך ידע וניסיון רב בתחום הקודניות לרכב.

054-5534876