שאיבת דלק מרכב

שירותי שאיבת דלק מרכב

ישנם מקרים בהם אתם זקוקים לבצע שאיבת דלק מרכב. אך מדוע בעצם שתרצו לעשות זאת? תתפלאו, אבל לפעמים ישנם מקרים שבטעות מתדלקים את הרכב בדלק הלא נכון. אולי ניגשתם לתדלוק העצמי והתבלבלתם ואולי המתדלק התבלבל – זה יכול לקרות. למשל רכב הזקוק לבנזין ותודלק בסולר, או ההפך. 

דלק לא מתאים הוא בעיה גדולה. זה לא משהו שאפשר להגיד ’אופס‘ ולהקפיד לתדלק נכון בפעם הבאה. שימוש בסוג דלק שאינו מתאים למנוע גורם לנזק רב. 

אם תדלקתם מנוע בנזין בסולר, המנוע פשוט לא יעבוד. יתכן שתוכלו לנסוע מרחק קצר, על שאריות הבנזין. אך במהרה הרכב יתחיל לגמגם והמנוע יכבה. במידה והבחנתם שהרכב תודלק בסולר במקום בנזין, אל תנסו אפילו לנסוע. אתם לא רוצים להגיע למצב שבו המנוע נכבה, במצב זה הסולר חודר למנוע וגורם לנזקים. לכן חשוב להזמין שירות שאיבת דלק מרכב באופן מיידי ולא לנסות לנסוע עד המוסך. 

במידה וחודר סולר למנוע בנזין, יש לבצע שטיפה של המנוע. שטיפה זו כוללת שטיפת המסננים ומזרקי הדלק. כמו כן צפוי להיגרם נזק בלתי הפיך לחיישנים ולממיר הקטליטי. אנו מדברים על תיקונים העלולים לעלות לכם אלפי שקלים. 

גם המצב ההפוך, מצב בו מתדלקים מנוע סולר בבנזין, הוא מצב בעייתי מאוד. בנזין הוא נפיץ יותר מאשר סולר, דבר הגורם לפיצוצים במנוע ונזק כבד. במידה והגעתם למצב זה, לאחר שאיבת דלק מרכב יש להמשיך אל המוסך לצורך שיפוץ מנוע. זהו כמובן אינו תענוג זול. 

מה עושים במקרה שהרכב תודלק בדלק שגוי

בואו נתחיל ממה לא עושים – לא נוסעים ברכב, אפילו אם המוסך נמצא במרחק של 10 דקות נסיעה. פתרון אחד הוא לגרור את הרכב למוסך. דבר שיעלה לכם בהוצאות גרירה וזמן רב שבו תמתינו לרכב הגרירה ופינוי הרכב. 

הפתרון השני, והיעיל יותר, הוא הזמנת שירות של שאיבת דלק מרכב. באמצעות הציוד המתאים ניתן לבצע את השאיבה במקום ללא צורך בהוצאות גרירה, שאיבת דלק שגוי בתחנת הדלק בה אתם תקועים.

הישארו בתחנת הדלק והזמינו שרות שאיבת דלק שגוי. אנו מדגישים כי אין לנסוע ברכב, אפילו לא לנסוע בשביל לזוז מעמדת התדלוק. במידת הצורך תוכלו לדחוף את הרכב. מכונאיי רכב מימונים יגיעו אליכם במהירות (ניתן לקבל את השירות בפריסה ארצית) ויבצעו את השאיבה והניקיון במקום. 

כיצד מתבצעת שאיבת דלק מרכב
שאיבת הדלק מהרכב מתבצעת באמצעות החדרת צינורית דקה לתא הדלק, ובעזרת משאבה. חשוב לשאוב את כל הדלק, עד הטיפה האחרונה. אך אין די בשאיבת הדלק מהטנק. לאחר שאיבת הדלק, מכונאי הרכב יבצע ניקוי של מערכת הזרקת הדלק. המכונאי יעריך את המצב ובמידת הצורך יבצע ניקוי או החלפה של פילטר הדלק. תדלוק שגוי לאחר שהוסרו כל שאריות הדלק הלא מתאים, יש למלא את המכל. הפעם יש לוודא כי מדובר בסוג הדלק הנכון.